KONST / Litografier / Färglitografi 12213589
nr 1221 3589
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Flicka med papegoja. Signerad, numrerad 219/360. Motivet: 64x41 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:29:07
1/12 08:53:06
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman